otrdiena, 2011. gada 26. aprīlis

Ko mēs darījām pēdējās nedēļās..

Sveiki !

Sanāca neplānota ilgāka klusēšana no mūsu puses.
Mēģināšu aprakstīt interesantākos pēdējā laika notikumus.

Līdz Lieldienām galvenais pētīšanas objekts bija putni un viss ar tiem saistīts. Nolēmām izpētīt putnu olas. Aptaustījām un salīdzinājām paipalas un vistas olas. Bērni mēģināja nodot viens otram pa apli olas tā, lai tās nesaplīstu. Olas ir trauslas, tāpēc šis uzdevums prasīja no bērniem lielu koncentrēšanos.                                              


Pēc tam mēs skatījāmies, kas ir katra olā iekšā - abās bija gan dzeltenums, gan baltums. Apspriedām, kam tie ir vajadzīgi.
Radošo darbu plauktā nolikām olu krāsošanas darbu - bērni paši nokrāsoja putuplasta olas, vēlāk aplīmēja tās ar ornamentiem. Ar šim olām mēs izdekorējām savu klasi.
Izzinot vis kaut ko par putniem, mums ļoti palīdzēja Latvijas Ornitoloģijas Biedrības skolu programmas materiāli. Iepazīt dažādu putnu raksturus bērniem palīdzēja Jāņa Baltvilka dzejolis "Vārna Ārija biezputru vārīja...", kuru ar skaistiem putnu attēliem kopā salika  Dace Brūna no Mālpils internātskolas, te ir saite uz šo un citiem skolotāju izstrādātiem metodiskiem materiāliem par putniem.

Aplī spēlējām dažādas spēles, viena no iecienītām bija olu nešana karotēs.


Daži attīstīja meistarību un nesa pat divas olas vienlaicīgi:

Aizsākām vairākas jaunas tradīcijas:
vecākie bērni (no 4 gadiem) katru ceturtdienu turpmāk dosies izbraukumā uz kādu muzeju vai pie dabas. Esam pabijuši "Putnu izstādē" Latvijas Dabas Muzejā un pirms Lieldienām pastaigas laikā devāmies uz Dabaszinību skolas rotaļlaukumu. Šonedēļ plānojam aizstaigāt līdz Uzvaras parkam pabarot pīlītes un nākamnedēļ - doties uz Dabas Muzeju apskatīties ekspozīciju par dinozauriem.

Katru piektdienu vecākajā grupā turpmāk būs tīrības diena. Pirmajā šajā dienā bērni čakli noslaucīja putekļus no visiem plauktiem, lai pirmdien varētu strādāt tīrā klasē.Vēl bērni izcepa pīrāgus - cienastu talciniekiem, kuri vakarā strādāja pagalmā.


15. aprīlī notika Lielā Pavasara Talka. Daba mūs lutināja, laiks bija kā radīts talkošanai, un mums izdevās paveikt visus ieplānotos darbus !!! Gribu pateikt LIELU PALDIES:
Katrīnas, Žaka, Emīlijas, Oskara, Kristapa un Amritas mammām par logu mazgāšanu;
Jāņa tētim par pēdējās Rīgas sniega kaudzes likvidēšanu, bruģa vešanu, putnu būrīša pielikšanu u.c. darbiem;
Jāņa,Toma, Lotes, Patrika mammām par bruģa izņemšanu, krāmēšanu un zemes izlīdzināšanu dobēs;
Oskara un Ņikitas mammām par terases sakopšanu;
Toma tētim par svarīgu darba rīku sagādāšanu un bruģa vešanu un krāmēšanu;
visiem bērniem, kuri palīdzēja un bija pacietīgi !
Dina tētim par gardu desiņu cepšanu;
Kristapa mammai par galda klāšanu;
Emīlijas tētim par skaistam šūpolēm;
Amēlijas mammai, kura šūs bērniem priekšautus (skices būs pavisam drīz:) )

un visiem, visiem, kuri mums palīdzēja un palīdz !!!!  Paldies Dievam, ka savedis mūs kopā !

Pagājušo nedēļu aizvadījām Lieldienu gaidīšanas gaisotnē, rotājām telpas, pagatavojām pashu, ceturtdien kopā ar vecākiem ieskandinājām Lieldienas ar olu krāsošanu, ripināšanu, rotaļām un gardu cienastu, kuru mums sarūpēja bērni un Jasmīnes mamma Vanesa.

Ar šodienu vecākajā grupā sākas DINOZAURU ĒRA! Gaidiet ziņas.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru